Dlaczego my?

W Prywatnym Rodzinkowym Przedszkolu „Troskliwe Misie” we Wrześni wraz z wykwalifikowaną kadrą staramy się, aby dzieci poczuły się bezpiecznie i komfortowo – tak jak czują się w swoim domu.

Idea Naszego Rodzinkowego przedszkola polega przede wszystkim na tworzeniu w placówce rodzinnej, ciepłej atmosfery, podczas realizowania zamierzeń edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych. W przedszkolu istnieje możliwość zapisu rodzeństwa, kuzynostwa, przyjaciół do jednej placówki, jesteśmy w stanie tak zorganizować dzień, aby dzieci spędzały wspólnie większość czasu, jednocześnie pozostając w kontakcie z rówieśnikami. Nasz zespół z zaangażowaniem, pełną życzliwością i zrozumieniem dba o różnorodne potrzeby dzieci. Mając na uwadze to, że każde dziecko jest inne, do każdego Przedszkolaka podchodzimy indywidualnie, każdy Miś czy to Maluszek, czy Starszak jest dla nas bardzo ważny. Staramy się sprostać ich oczekiwaniom, jak również w pełni współpracować z Wami – Rodzicami.

Pracujemy w grupach 16 osobowych, nad którymi czuwają wychowawcy. Nauczyciel spędzając czas z podopiecznymi jest z nimi w stałym kontakcie na poziomie wzroku dziecka. W naszej placówce nie znajdą Państwo biurek, dużych krzeseł – podczas zajęć, zabaw, posiłków oraz wszelkich aktywności nauczyciele są stale w zasięgu wzroku dzieci. Kwestia te jest dla nas niezwykle istotna, dzięki temu dziecko czuje się swobodniej, wzrasta jego poczucie pewności siebie, czuje się ważne.

Przedszkole jest miejscem gdzie dzieci nabywają i doskonalą nowe umiejętności nie tylko z sfery poznawczej, ruchowej, ale przede wszystkim w  stawiają niekiedy pierwsze kroki w bardzo ważnej sferze społecznej i emocjonalnej. Uczą się powoli czym co emocje, jak sobie z nimi radzić, jak nawiązywać kontakty, jak współpracować. Dlatego tak ważny jest kontakt z rówieśnikami. W przedszkolu dzieci mają do dyspozycji przestronne, jasne sale dydaktyczne pełne różnorodnych pomocy i zabawek edukacyjnych, w których uczą się przede wszystkim poprzez zabawę. Dzięki temu bardzo szybko przyswajają nową wiedzę, jednocześnie nie odczuwając samej nauki.

Duże doświadczenie w pracy z dziećmi sprawiło, że uśmiech i zadowolenie każdego z maluchów to nagroda, której nie można wyrazić w pieniądzu.